Hornošarišské osvetové stredisko v Bardejove usporiadalo výtvarnú súťaž detských prác pod názvom ,,Najstrašidelnejšia tekvica". Do súťaže sa zapojili materské školy, základne školy a ZUŠky vo vekovej kategórii od 4 do 15 rokov. Žiaci mohli počas celého mesiaca október, prihlásiť svoje kreatívne práce do súťaže spojené s jeseňou, tekvicami a...

Vo výtvarnom umení je mnoho techník, z ktorých si každý tvorca obrazov obľúbi tú svoju. Jednou z nich je technika liatia akrylových farieb zvaná aj "Acrylic Pouring", ktorú perfektne zvláda mladá talentovaná výtvarníčka Marika Piatková pod umeleckým menom Maribelline.art. Má 25 rokov, pochádza z Kysúc, v súčasnosti žije a tvorí v Martine.

Na Slovensku žijú talentovaní výtvarní umelci, ktorí sa dokázali presadiť doma i v zahraničí. Jedným z nich je umelecký skvost z východného Slovenska Ľudovít Ševčík. Narodil sa v roku 1966 v Bardejove, kde žije a tvorí dodnes. Svoje prvé obrazy začal tvoriť už v deviatich rokoch. Podnetom a inšpiráciou k tvorbe bol jeho starší brat, ktorý sa...

Dňa 1. júla odštartoval trojdňový vzdelávací plenér pre neprofesionálnych výtvarníkov-Maľovaný Bardejov. Počas troch dní sa umelci venovali rôznym technikám maľby. Vytvorené obrazy si budete môcť prezrieť na výstave 7. septembra 2022 v galérii Hornošarišského osvetového strediska, Rhodyho 143, Bardejov.

V skoršom blogu Prvé kreslené obrazy som spomínal abstraktnú kresbu čiernym perom. Ďalej nasledovala ručná digitálna kresba do grafického tabletu, kresby uhlíkom, suchým pastelom, farbenými guľôčkovými perami a nakoniec som pričuchol k pastelkám v ceruze, s ktorými kreslím diela až po súčasnosť.

Vytvorte si webové stránky zdarma!