Hornošarišské osvetové stredisko v Bardejove usporiadalo výtvarnú súťaž detských prác pod názvom ,,Najstrašidelnejšia tekvica". Do súťaže sa zapojili materské školy, základne školy a ZUŠky vo vekovej kategórii od 4 do 15 rokov. Žiaci mohli počas celého mesiaca október, prihlásiť svoje kreatívne práce do súťaže spojené s jeseňou, tekvicami a...

Vo výtvarnom umení je mnoho techník, z ktorých si každý tvorca obrazov obľúbi tú svoju. Jednou z nich je technika liatia akrylových farieb zvaná aj "Acrylic Pouring", ktorú perfektne zvláda mladá talentovaná výtvarníčka Marika Piatková pod umeleckým menom Maribelline.art. Má 25 rokov, pochádza z Kysúc, v súčasnosti žije a tvorí v Martine.

Na Slovensku žijú talentovaní výtvarní umelci, ktorí sa dokázali presadiť doma i v zahraničí. Jedným z nich je umelecký skvost z východného Slovenska Ľudovít Ševčík. Narodil sa v roku 1966 v Bardejove, kde žije a tvorí dodnes. Svoje prvé obrazy začal tvoriť už v deviatich rokoch. Podnetom a inšpiráciou k tvorbe bol jeho starší brat, ktorý sa...

Dňa 1. júla odštartoval trojdňový vzdelávací plenér pre neprofesionálnych výtvarníkov-Maľovaný Bardejov. Počas troch dní sa umelci venovali rôznym technikám maľby. Vytvorené obrazy si budete môcť prezrieť na výstave 7. septembra 2022 v galérii Hornošarišského osvetového strediska, Rhodyho 143, Bardejov.

V skoršom blogu Prvé kreslené obrazy som spomínal abstraktnú kresbu čiernym perom. Ďalej nasledovala ručná digitálna kresba do grafického tabletu, kresby uhlíkom, suchým pastelom, farbenými guľôčkovými perami a nakoniec som pričuchol k pastelkám v ceruze, s ktorými kreslím diela až po súčasnosť.

Od roku 2018 po 2020 som sa aktívne venoval kresbe digitálnych obrazov. Abstraktné obrazy som kreslil ručne perom do profesionálneho grafického tabletu, ktorý rozmerovo zaberal takmer celý kancelársky stôl. Digitálne umenie považujem za novú výtvarnú techniku súčasnosti, ktorá otvára nové možnosti využitia kreativity.

© 2022 abstraktnekresby.sk
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!