Drevená fotka ako originálny darček

13.02.2024

Laserom gravírovaná fotografia do preglejky bude originálnym dreveným darčekom a bytovou dekoráciou. Kvalitné a trvácne gravírovanie fotky do dreva Vám ponúka internetový obchod ozdobyslaskou.sk. V e-shope je možné jednoducho nahrať fotografiu na zhotovenie dekorácie a pri niektorých dizajnoch aj vlastný text na vygravírovanie.

Ak uvažujete nad kúpou drevenej fotky ako darček pre blízkych či dekoráciu pre vlastné potešenie, v tomto článku sa dozviete, aká fotografia je na gravírovanie vhodná a aký je postup výroby drevenej dekorácie od tejto malej firmy.


Zaslanie kvalitnej digitálnej fotografie

Veľmi dôležité je zaslanie fotky v kvalitnom rozlíšení. Čím je rozlíšenie fotky vyššie, tým je výsledok gravírovania laserom krajší a detailnejší. Najvhodnejší je originálny súbor fotky z mobilu či digitálneho fotoaparátu, lebo má zachované plné rozlíšenie.

Fotky stiahnuté zo sociálnych sietí ako Facebook, Instagram alebo snímky obrazovky z mobilu majú zmenšené rozlíšenie, preto je výsledok gravírovania takýchto fotiek v horšej kvalite. Našťastie má e-shop ozdobyslaskou.sk skúsenosti s gravírovaním fotiek a so správnymi nastaveniami Vám aj z takejto fotografie dokáže vytvoriť veľmi peknú drevenú dekoráciu. Vaša zaslaná fotka by mala byť bez grafickej úpravy alebo mobilných efektov, bez rozmazania a šumu. Tváre majú byť zreteľné a jasné, bez výrazného tieňa.

Príklad vhodnej digitálnej fotky na gravírovanie do dreva
Príklad vhodnej digitálnej fotky na gravírovanie do dreva

Odhad a nastavenia gravírovania fotky

Ku každej fotografii je potrebné pristupovať individuálne. Každá fotka má iné svetlo, ostrosť, farebnosť a detaily. Najdôležitejšie sú vždy tváre ľudí, aby mali všetky črty tváre jasne a zreteľné gravírovanie. Často sa stáva, že pri zaslaní fotky v malom rozlíšení a zlej kvalite sú tváre pri priblížení neostré, majú málo zvýraznený napr. nos, ústa a je v nich veľa šumu. Výrobca dekorácie musí z Vašej zaslanej fotografie ešte pred výrobou odhadnúť, ako bude približne vyzerať výsledok dekorácie a podľa toho musí správne pripraviť fotografiu na laserové gravírovanie.

Drevená fotka v srdiečku s vlastným textom v podstavci
Drevená fotka v srdiečku s vlastným textom v podstavci

Grafické nastavenia fotografie

Digitálnu fotografiu je potrebné ešte pred laserovým gravírovaním do preglejky upraviť v profesionálnom grafickom programe. Nastavuje sa zaostrenie fotografie, jas, kontrast, prevzorkovanie, hodnoty gamma, nasledujú ďalšie zaostrenia a nakoniec sa fotka upraví do čiernobielej podoby. Pri každom z týchto spomenutých nastavení sa nastavujú číselné či percentuálne hodnoty. Niektoré nastavenia hodnôt nie sú pri každej fotografii rovnaké a zakladajú sa na praxi a približnom odhade. Najmä pri fotke v zlej kvalite je veľmi ťažké odhadnúť najlepšie nastavenia na pekný a použiteľný výsledok. Preto sa niekedy stáva, že výrobca gravíruje fotku aj na viac krát s inými nastaveniami hodnôt, aby bol výsledok čo najkrajší.

Laserom gravírovaná fotka do dreva so stojančekom
Laserom gravírovaná fotka do dreva so stojančekom

Strojové nastavenia-CO2 laserová gravírka

Okrem nastavení fotky v grafickom programe sa nastavujú aj hodnoty strojového laserového gravírovania a vyrezávania. Na gravírovanie fotky do dreva e-shop pracuje s profesionálnou CO2 laserovou gravírkou Epilog. Stroj gravíruje fotku pri nízkej rýchlosti a sile 100% , vďaka čomu je gravírovanie fotky do dreva hlboké, výrazné a trvácne. Fotografie sa gravírujú do kvalitnej topoľovej preglejky o hrúbke 4mm. Topoľ je svetlé a najmä mäkké drevo a práve pre to je ideálnou voľbou pre laserové gravírovanie.

Drevený stojan na perá s vlastnou gravírovanou foto
Drevený stojan na perá s vlastnou gravírovanou foto

Drevená fotka ako originálna bytová dekorácia

Gravírovaná fotka bude originálnym dreveným darčekom a dekoráciou v izbe. Zvečnite si Vaše najkrajšie spomienky, spoločné stretnutia s rodinou či priateľmi do drevenej dekorácie, ktorá Vám bude počas dlhých rokov robiť radosť. Hĺbkovú gravírovanú fotku do dreva pre Vás alebo ako darček pre Vašich blízkych si môžete objednať jednoducho a z pohodlia domova v internetovom obchode www.ozdobyslaskou.sk

Vytvorte si webové stránky zdarma!