Ľudo Ševčík-Umelec z Bardejova

10.07.2022

Maliar obrazov Ľudovít Ševčík

Na Slovensku žijú talentovaní výtvarní umelci, ktorí sa dokázali presadiť doma i v zahraničí. Jedným z nich je umelecký skvost z východného Slovenska Ľudovít Ševčík. Narodil sa v roku 1966 v Bardejove, kde žije a tvorí dodnes. Svoje prvé obrazy začal tvoriť už v deviatich rokoch. Podnetom a inšpiráciou k tvorbe bol jeho starší brat, ktorý sa venoval výtvarnému umeniu.

Jeho tvorba je založená len na vlastnom výtvarnom sebavzdelávaní, za ktorým sa skrývajú desiatky rokov experimentu v maľbe, kresbe, skúšaní výtvarných pomôcok a podkladov. Venuje sa maľbe akrylom, akvarelom, kolorovanej perokresbe a tiež digitálnej maľbe ručne perom v grafickom tablete. Okrem slobodnej tvorby diel vytvára aj knižnú ilustráciu, reklamnú grafiku a maľuje obrazy na objednávku podľa predstáv zákazníkov. Obrazy propagoval na mnohých kolektívnych a samostatných výstavách na Slovensku, Českej republike či Slovinsku.

Abstraktná akrylová maľba, 2022
Abstraktná akrylová maľba, 2022

Umelec Ľudo Ševčík je členom Bardejovských výtvarníkov Bardav, ktorí sa stretávajú v priestoroch Hornošarišského osvetového strediska v Bardejove, kde spolu tvoria obrazy, navštevujú miestne výstavy, podporujú výtvarné umenie a zapájajú sa do výtvarných súťaží a maliarskych plenérov. Umelec absolvuje plenéry nie len doma, ale aj v zahraničí a je pozývaný tiež ako porotca do miestnych výtvarných súťaží. 


Originálne diela na predaj

Umelecké diela Ľuda Ševčíka sa vyznačujú abstrakciou, v podaní akrylových malieb na plátne. V tvorbe znázorňuje krajinu, anjelov, kvety, fantasy, postavy, kompozície abstraktných tvarov a línií a mnoho iných námetov. Stačí napísať meno Ľudo Ševčík do vyhľadávača a autorove diela nájdete v mnohých galériách na internete. Obrazy od umelca sú tiež dostupné na predaj v predajni Rámovanie-sklenárstvo, Radničné námestie 2, Bardejov.

Umelecké diela od Ľuda Ševčíka
Umelecké diela od Ľuda Ševčíka

Obrazy maľované na objednávku

V tvorbe výtvarníka sa nachádzajú aj realistické obrazy spracované vlastným štýlom. Autor maľuje obrazy aj na objednávku. Ak máte predlohu, ktorú chcete zvečniť do krásnej akrylovej maľby, kontakt na výtvarného umelca Ľuda Ševčíka nájdete na konci tohto článku.

Veľkorozmerný portrét na objednávku
Veľkorozmerný portrét na objednávku
Ručne maľovaný obraz pre zákazníka-Titanik
Ručne maľovaný obraz pre zákazníka-Titanik

Kolorované perokresby

Boli ste na dovolenke? Chcete mať peknú pamiatku na stene, ktorá bude lahodiť Vašim očiam? Spomienky sú to nádherné, čo napĺňa náš život. Perokresbe sa venuje takmer tridsať rokov. Chce v nej zachytiť to podstatné. V kresbe hľadá zmysel ako naplniť svoje výtvarné cítenie, ktoré je iné ako zobrazuje klasická fotografia. Krásnu a prepracovanú kolorovanú perokresbu Vám umelec vytvorí aj na objednávku. Ukážku vytvorených obrazov v tejto technike nájdete na web stránke kolorované perokresby Ľudo Ševčík

Kolorovaná perokresba, Bardejov, 2018
Kolorovaná perokresba, Bardejov, 2018

Moderná digitálna maľba

Výtvarná tvorba autora napreduje s dobou a technológiami súčasnosti. Okrem obrazov originálov sa venuje aj digitálnej maľbe, ktorú tvorí ručne perom v profesionálnom grafickom tablete. V digitálnej tvorbe umelca nájdete mnoho moderných obrazov a diel, ktoré ponúka ako výtlačky na plagátovom papieri, a tiež na plátne napnutom na ráme. Ak hľadáte originálny a cenovo dostupný obraz na stenu, nahliadnite do digitálnych obrazov Ľudovíta Ševčíka v predajnej galérii digitálne maľby tlačené na plátne.

Abstraktné digitálne maľby, 2022
Abstraktné digitálne maľby, 2022

Diela po celom svete

Diela výtvarného umelca Ľuda Ševčíka z Bardejova sa nachádzajú v súkromných zbierkach po celom svete (Európa, Singapur, USA, Filipíny, Južná Afrika...).

Kontakt

Facebook/Ľudo Ševčík

Instagram

YouTube

Pinterest

Kolorované perokresby

Obrazy originály a tlačené diela/Sashe

Predajná galéria ArtDiela

Akvarelové obrazy motýľov/Online Gallery

Umelecké diela originály/Saatchi Art

Digitálne maľby/ArtStation

ArtmajeurVýstavy obrazov

2014 Bardejovske Kupele-Slovakia

2014 ArtFest - Ceske Budejovice-Czech Republic

2015 Ostrava-Czech Republic

2015 HOS Bardejov-Slovakia

2015 Bardejovske Kupele-Slovakia

2015 ArtFest - Ceske Budejovice-Czech Republic

2016 HOS Bardejov-Slovakia

2016 Humenne Slovakia

2016 Trencin Slovakia

2016 BARDEJOV Slovakia, SOLO EXHIBITION

2016 ArtFest - Ceske Budejovice-Czech Republic

2017 CSDC - Praha - Czech Republic

2018 Rosice u Brna - Czech Republic

2018 Brno - Czech Republic

2018 Maribor - Slovenja

2019 Maribor - Slovenja

2020 Maribor - Slovenja

2020 Karlove Vary - CZech Republic

2020 Bardejov - Slovakia

Vytvorte si webové stránky zdarma!