Zápichy do torty-návrh, výroba a predaj

17.02.2024

Ak si plánujete upiecť tortu sami, prípadne ju už máte objednanú a premýšľate nad jej vizuálnym doladením, zápich či nápis do torty bude ideálnou voľbou. Zápich výrazne oživí tortu, pridá jej hodnotu, význam a nemáte ním čo pokaziť.

Ak hľadáte kvalitný a atraktívny zápich do Vašej torty, prípadne ho potrebujete vyrobiť s vlastným textom, číslom alebo ilustráciou, nahliadnite do internetového obchodu ozdobyslaskou.sk. Tento e-shop tortové zápichy a nápisy navrhuje, vyrába a doručuje v rámci celého Slovenska.

V ponuke internetového obchodu nájdete univerzálne tortové dekorácie, zápichy s námetom, pri ktorých stačí len zameniť text za požadovaný, či zápichy s celým vlastným textom. Veľmi populárne sú zápichy do torty s menom oslávenca, číslom alebo ozdoba krížik na bok torty. 

Zápichy a nápisy do torty vyrezávané laserom z preglejky a plexiskla
Zápichy a nápisy do torty vyrezávané laserom z preglejky a plexiskla

Rozlišujeme zápichy do torty a nápisy

Tortové dekorácie v e-shope sa vyrábajú ako zápichy a nápisy. Zápich na tortu má vždy paličku na zapichnutie, ktorá má štandardne výšku 8cm. Ozdobu so zápichom je možné zapichnúť na vrch torty.

Tortové nápisy sú bez zápichu-bez paličky a aplikujú sa na bočné strany torty a môžu sa položiť aj na jej vrch. Nápisy sú ľahké a na prichytenie na čelo torty sa vtláčajú do krému.

Zápich s číslicou a nápis na bočnú stranu torty
Zápich s číslicou a nápis na bočnú stranu torty

Návrh, výroba a dostupné materiály

Dekorácie na tortu sa navrhujú v profesionálnom vektorovom programe. Štýly ozdobného písma sú veľmi tenké a aby mohol laser text vyrezať, treba písmu nastaviť potrebnú hrúbku. Po pridaní hrúbky sa text zdeformuje, hrúbku je preto potrebné previesť do kriviek. Ďalej sa pracuje s krivkami a podľa potreby sa ručne myšou tvarujú, presúvajú na pozície a spájajú, aby zápich vyzeral krásne a mal dostatočnú hrúbku, aby sa pri manipulácii v rukách a preprave nerozlámal.

Zápichy a nápisy do torty sú po navrhnutí gravírované a vyrezávané profesionálnym laserom. E-shop Vám ponúka výrobu zápichov z viacero materiálov ako preglejka topoľ, biele a čierne lesklé plexisklo, tenký biely akryl či veľmi obľúbené strieborné a zlaté zrkadlové plexisklo.

Ukážka tortových zápichov vyrezaných laserom z rôznych materiálov
Ukážka tortových zápichov vyrezaných laserom z rôznych materiálov

Gravírovať text alebo ilustráciu je možné len do dreva-preglejky. Laserové vyrezávanie je možné zo všetkých spomínaných materiálov. Drevené zápichy sú vyrezávané z preglejky topoľ o hrúbke 4mm (možnosť farebného prevedenia akrylovým sprejom). Biele a čierne plexisklo majú nepriehľadný lesklý povrch a hrúbku 3mm. Strieborné a zlaté zrkadlové plexisklo má krásny odraz z prednej strany podobný zrkadlu. Odraz je len z prednej strany zrkadlových zápichov a z opačnej strany je nepriehľadná sivá fólia.

Ak plánujete použiť dekoráciu opätovne, pri zápichu z dreva je možné vyčistiť paličku na zapichnutie napr. navlhčenou servítkou. Všetky plexisklá a akryl sú vodou umývateľné, preto sú zápichy vyrobené z tohto materiálu vhodné aj na opätovné použitie.

Cena zápichu na tortu sa odvíja od jeho náročnosti, no najmä použitého materiálu a rozmeru. Najlacnejšia je preglejka. V strednej cenovej kategórii sa nachádza biele a čierne plexisklo. Najdrahší materiál je zlaté a strieborné zrkadlové plexisklo.


Zápichy do torty na mieru

E-shop ozdobyslaskou.sk ponúka aj výrobu zápichov na mieru podľa predstavy zákazníka. Pri záujme o zápich na mieru ich treba kontaktovať emailom alebo správou na Facebook stránke.

Na nacenenie je potrebné uviesť Vašu predstavu, prípadne môžete zaslať aj obrázok z internetu, text na výrobu, materiál a cca rozmer (najčastejšie stačí uviesť len šírku). Po uvedení týchto údajov Vám dajú vedieť, či bude možné zápich zrealizovať, prípadne zašlú základný grafický návrh aj s cenovou ponukou.


Balenie zápichov a doručenie

Od návrhu, cez výrobu až po balenie zápichov si dáva malá firma záležať. Zápichy a nápisy sú veľmi krehké ozdoby, preto robia maximálne opatrenia, aby boli zákazníkom doručené bez poškodenia.

Dekorácie odosielajú v kartónových krabiciach. V krabici sú ešte vložené do kartónových preložiek, ktoré sú obalené bublinkovou fóliou a spevnené streč fóliou. Voľný priestor v krabici sa vystuží novinami a letákmi. Pri niektorých výrobkoch, ktoré nie sú až tak krehké (svadobná šípka, menovka na dvere...) objednávku odosielajú v ochrannej prepravnej obálke.

Príprava a balenie tortových dekorácií na odoslanie poštou alebo kuriérom
Príprava a balenie tortových dekorácií na odoslanie poštou alebo kuriérom

Doručenie balíka je cca do 3-4 prac dní po úhrade kartou online cez platobnú bránu alebo bankovom prevode a pripísaní platby na účet. Ak potrebujete dekoráciu urgentne, môžete sa informovať ešte pred vytvorením objednávky emailom alebo na tel. čísle uvedenom na ich webovej stránke, či výrobok bude možné včas vyrobiť a doručiť.


Internetový predaj tortových zápichov a nápisov

Krásne vyzdobená a chutná torta bude sladkou pochúťkou na oslave narodenín či k iným významným udalostiam. Oslávenec a hostia budú ešte mnoho dní po dojedení torty spomínať, ako táto dobrota chutila a vyzerala. K tomuto nezabudnuteľnému zážitku Vám môže dopomôcť aj internetový obchod ozdobyslaskou.sk. Do ich ponuky zápichov a nápisov do torty môžete jednoducho nahliadnuť a nakupovať online z pohodlia domova.

Vytvorte si webové stránky zdarma!